Karty płatnicze

Podstawowe informacje o pracy

Ilość stron: 59
Rodzaj pracy: Licencjacka

Cena za dostęp do pracy: 25 zł
Cena zakupu pracy: 99 zł

Opis pracy

Rozwiązania pieniądza elektronicznego obecnie stały się standardem w bankowości i trudno już wyobrazić sobie sprawne i wygodne korzystanie z posiadanych środków finansowych, bez wykorzystania takich rozwiązań, jak karta płatnicza. Niniejsza praca skupia się na aspektach związanych z kartami płatniczymi, a w szczególności nad zagadnieniami ich bezpieczeństwa. Praca składa się z trzech rozdziałów.

Pierwszy rozdział pracy skupia się na wprowadzeniu do zagadnień związanych z pieniądzem elektronicznym. Skupiono się na przedstawieniu historii narodzin kart płatniczych na świecie i w Polsce. Opisano budowę kart tego typu oraz nawiązano do aspektu rozliczeń bezgotówkowych. Przedstawiono aspekty związane z siecią ATM i Euronet. Przedstawiono przyszłość bankomatów i rozliczeń bezgotówkowych. Nawiązano do pojęcia i działania systemu EFTPOS. Przedstawiono klasyczne transakcje z wykorzystaniem karty płatniczej, jak również nawiązano do kart płatniczych na polskim rynku usług finansowych.

Rozdział drugi skupia się na klasyfikacji kart płatniczych. Nawiązano do pojęcia kart parapłatnicznych i kart płatniczych. Wspomniano o dodatkowych usług świadczonych użytkownikom kart. Przybliżono zagadnienia związane z systemem rozliczeń kart płatniczych. Przedstawiono rozliczenia transakcji oraz nawiązano do elektronicznej portmonetki.

Ostatni rozdział pracy nawiązuje do zagrożeń i zabezpieczeń kart płatniczych. Przedstawiono zagrożenia systemu oraz korzyści z posiadania kart płatniczych. Aspekty korzyści zostały przedstawione w trzech wymiarach – dla posiadacza, akceptanta oraz wystawcy.

Dostęp do pracy

Dostęp do pracy to możliwość wglądu w kompletną treść pracy za pośrednictwem naszej strony internetowej przez okres 2 tygodni, bez możliwości zapisu, wydruku lub skopiowania treści pracy.

Koszt dostępu do pracy to 25 zł.

Zakup pracy

Kupując tę pracę otrzymasz ją w całości w formacie DOC i będziesz mógł korzystać z niej w domu bez ograniczeń czasowych.

Koszt zakupu pracy to 99 zł.

Podobne prace

Karty płatnicze jako forma rozliczeń pieniężnych
Rodzaj pracy: Licencjacka | Stron: 64