Systemy operacyjne w telefonach komórkowych

Podstawowe informacje o pracy

Ilość stron: 55
Rodzaj pracy: Licencjacka

Cena za dostęp do pracy: 25 zł

Opis pracy

Główną funkcją każdego telefonu komórkowego jest możliwość prowadzenia rozmów na jak największym obszarze z dostatecznie wysoką jakością, korzystając z technologii GSM. Dodatkowymi funkcjami, jakie powinien spełniać każdy aparat to długi czas podtrzymania zasilania z baterii, wysyłanie oraz odbieranie krótkich wiadomości tekstowych (SMS). Są to elementarne funkcje, które w dzisiejszych czasach oraz przy aktualnej technologii i stopniu zaawansowania elektroniki, posiada każdy aparat telefonii komórkowej oraz inne urządzenia przeznaczone do wyżej wymienionych celów. W miarę wprowadzania na rynek coraz to nowszych generacji urządzeń czołowi producenci prześcigają się w zwiększaniu funkcjonalności, żywotności baterii, wyglądzie oraz ergonomii swoich produktów. W obecnej dobie bardziej odpowiednie było by określenie wielofunkcyjne, multimedialne urządzenie przenośne z możliwością prowadzenia rozmów oraz dostępem do Internetu niż potoczne określenie telefon komórkowy. Wbudowany aparat o matrycy 8 MPix z możliwością rejestracji wideo o wysokiej rozdzielczości już nikogo nie dziwi a co więcej z łatwością mógłby zawstydzić dedykowane urządzenia do rejestracji obrazów produkowane jeszcze przed kilkoma laty.

Pierwszy rozdział pracy skupia się na wykorzystaniu systemów operacyjnych w telefonach komórkowych. Opisano budowę i działanie telefonu komórkowego, skupiono się na procesorze, pamięci, układzie audio, wyświetlaczu, klawiaturze oraz karcie SIM. W ramach rozdziału nawiązano także do budowy i działania systemu operacyjnego Symbian.

W drugim rozdziale pracy przedstawiono ocenę wybranych systemów operacyjnych w telefonach komórkowych. Nawiązano do systemu Symbian S60 wydania trzeciego, Windows Mobile oraz Android.

Dostęp do pracy

Dostęp do pracy to możliwość wglądu w kompletną treść pracy za pośrednictwem naszej strony internetowej przez okres 2 tygodni, bez możliwości zapisu, wydruku lub skopiowania treści pracy.

Koszt dostępu do pracy to 25 zł.

Podobne prace

Administracja publiczna w II Rzeczypospolitej
Rodzaj pracy: Magisterska | Stron: 49

Dowód z przesłuchania stron w procesie cywilnym
Rodzaj pracy: Magisterska | Stron: 93

Działalność i ryzyko kredytowe na przykładzie wybranych polskich banków
Rodzaj pracy: Magisterska | Stron: 76