licznik
 Prace Magisterskie ON-LINE

rozliczenia linki
wykaz prac


Start

Pisanie prac

Baza danych prac

Współpraca

Regulamin

Kontakt
PRACA: 176

INFORMACJA

Temat pracy:
Stres w obliczu utraty pracy


Cena za dostęp do pracy: 25

Szybka realizacja zamówienia !

 
Ilość stron: 40
Rodzaj pracy: Licencjacka
Identyfikator pracy: 176
Cena za dostęp do pracy: 25

Treść pracy:

    Wszyscy żyjemy pod presją czasu, przekonani, że powinniśmy sensownie przeżyć nasze życie, z reguły świadomi, że nasz pobyt na ziemi trwa krótko, a możliwości mamy bardzo często ograniczone. Życie wielu z nas we współczesnym świecie to ciągła gonitwa, pośpiech, zmiany, wyzwania i zagrożenia. Wciąż pcha nas przed siebie pragnienie sukcesu i potrzeba udowadniania sobie i innym na co nas stać, a komfortu psychicznego związanego z bezpieczeństwem i tak nie mamy. W tak zagonionym życiu pozostaje niewiele miejsca na wypoczynek i relaks, Większość z nas powinna więcej wypoczywać, umieć się wyłączyć i od czasu do czasu zatrzymać się na chwilę, aby chociaż trochę uchronić się przed wszechobecnym, niszczycielskim działaniem stresu.

    Stres jest pojęciem, które budzi ogromne zainteresowanie i jest traktowany jako podstawowy mechanizm wyjaśniający podłoże negatywnych zjawisk w życiu rodzinnym, w całym społeczeństwie, a przede wszystkim w ostatnich latach w pracy.

    Praca bowiem umożliwia człowiekowi zdobycie środków do życia, zajmowanie określonej pozycji społecznej. Przez pracę kształtuje się osobowość, charakter oraz psychika. Postęp techniczny oraz cywilizacyjny przynosi w tej dziedzinie wiele zmian, które mają wymiar zarówno pozytywny jak i negatywny. Problemy związane z pracą są przedstawiane za pomocą modelu, w którym stres występuje jako główny czynnik sprawczy. Warto więc wiedzieć o tym zjawisku jak najwięcej, zwłaszcza gdy towarzyszy nam w pracy, w której spędzamy znaczną część naszego życia. Normalne jest, że człowiek w pracy przeżywa różne napięcia emocjonalne, które wywołują zarówno zwiększoną chęć do jej wykonywania, jak i spadek zainteresowania jej procesem i rezultatami. Te napięcia bez względu czy pozytywne czy negatywne wywołują u człowieka stres.

    Celem tej pracy będzie przedstawienie zagadnień związanych właśnie ze stresem w pracy, wywołanym jednak nie chęciami, czy ich brakiem ze strony pracowników, lecz sytuacją na którą nie mieli wpływu, a mianowicie ogłoszenie upadłości bądź postawienie zakładu pracy w stan likwidacji. Wybór sposobu zakończenia funkcjonowania należał do właścicieli, czyli większości pracowników, ze względu na posiadane udziały w majątku firmy.


ZAMÓW DOSTĘP DO PRACY