Wybrane zagadnienia z dziedziny nauk o ziemi

Podstawowe informacje o pracy

Ilość stron: 48
Rodzaj pracy: Artykuł naukowy

Cena za dostęp do pracy: 25 zł

Opis pracy

Materiał zawiera zestawienie artykułów naukowych z dziedziny nauk o Ziemi. Poszczególne partie mogą być dobrą pomocą w wyrobieniu wstępnego poglądu na opisywane zagadnienie i przygotowaniem do naukowego podejścia do nich. Materiał może być także inspiracją do tworzenia i rozwijania bardziej szczegółowych zagadnień.

W szczególności omawiane są następujące tematy: Hipotezy powstania Ziemi, Zmiany kształtu kontynentów i oceanów w różnych epokach rozwoju Ziemi, Wielkie kataklizmy w dziejach Ziemi, Wiedza o budowie wnętrza Ziemi, Lodowce i ich rola w kształtowaniu klimatu na Ziemi, Zasoby wody na Ziemi, Ukształtowanie dna oceanów, Wstrząsy skorupy ziemskiej i ich skutki, Działalność wulkanów na Ziemi, Wiatry i przyczyny powstawania prądów powietrznych, Powodzie i ich przyczyny, Zmiany klimatyczne na Ziemi, Wykorzystanie prognoz pogody i sterowanie zjawiskami atmosferycznymi, Ziemskie pole magnetyczne, Podwodne zasoby naturalne i próby ich wykorzystania.

Dostęp do pracy

Dostęp do pracy to możliwość wglądu w kompletną treść pracy za pośrednictwem naszej strony internetowej przez okres 2 tygodni, bez możliwości zapisu, wydruku lub skopiowania treści pracy.

Koszt dostępu do pracy to 25 zł.

Podobne prace

Wybrane zagadnienia z dziedziny astronomii i astronautyki
Rodzaj pracy: Artykuł naukowy | Stron: 82

Sanktuaria w Polsce jako produkt w turystyce na przykładzie Jasnej Góry i Lichenia
Rodzaj pracy: Magisterska | Stron: 69

Wybrane zagadnienia z dziedziny biologii
Rodzaj pracy: Artykuł naukowy | Stron: 73