Wybrane zagadnienia z dziedziny fizyki #2

Podstawowe informacje o pracy

Ilość stron: 43
Rodzaj pracy: Artykuł naukowy

Cena za dostęp do pracy: 25 zł

Opis pracy

Materiał zawiera zestawienie artykułów naukowych z dziedziny nauk przyrodniczych i praw przyrody. Poszczególne partie mogą być dobrą pomocą w wyrobieniu wstępnego poglądu na opisywane zagadnienie i przygotowaniem do naukowego podejścia do nich. Materiał może być także inspiracją do tworzenia i rozwijania bardziej szczegółowych zagadnień.

W szczególności omawiane są następujące tematy: Historia odkryć cząstek elementarnych, Teorie i badania pola grawitacyjnego, Plazma – czwarty stan materii, Badania antymaterii, Lasery, masery, fasery – rozwój elektroniki kwantowej, Historia powstania i rozwój techniki laserowej, Cząstki elementarne – neutrino, Powstawanie i zastosowanie izotopów, Nadprzewodniki i urządzenia nadprzewodzące, Własności i zastosowanie helu, Badania i własności pola magnetycznego, zastosowanie magnetyzerów i crylomagów, Natura światła, Sztuczne pierwiastki.

Dostęp do pracy

Dostęp do pracy to możliwość wglądu w kompletną treść pracy za pośrednictwem naszej strony internetowej przez okres 2 tygodni, bez możliwości zapisu, wydruku lub skopiowania treści pracy.

Koszt dostępu do pracy to 25 zł.

Podobne prace

Wybrane zagadnienia z dziedziny astronomii i astronautyki #2
Rodzaj pracy: Artykuł naukowy | Stron: 55

Wybrane zagadnienia z dziedziny fizyki
Rodzaj pracy: Artykuł naukowy | Stron: 60

Wybrane zagadnienia z dziedziny biologii w odniesieniu do człowieka, jako organizmu żywego
Rodzaj pracy: Artykuł naukowy | Stron: 60