Wojna trojańska. Omów różne sposoby realizacji tego motywu, odwołując się do literatury, filmu i innych dziedzin sztuki

Podstawowe informacje o pracy

Ilość stron: 9
Rodzaj pracy: Zaliczeniowa

Cena za dostęp do pracy: 25 zł
Cena zakupu pracy: 39 zł

Opis pracy

Wojna to jedno z najbardziej bolesnych doświadczeń ludzkości. W XX wieku miały miejsce dwie wojny, które ogarnęły świat. Wciąż doskonalono środki rażenia, a postęp techniczny pozwolił na zastosowanie środków masowego mordowania ludzi, tylko z tego powodu, że należą do jakiegoś narodu, bądź stoją na drodze rozwoju jakiegoś państwa. Po dwudziestu wiekach rozwoju okazało się, że w człowieku nadal drzemie bestia, zło rządzi światem i nie można się opierać na przekonaniu, że rodzaj ludki jest z natury dobry i szlachetny. Choć świat jest wciąż zagrożony wojną, chcemy uparcie wierzyć, że jesteśmy bezpieczni. O zagrożeniu wojną przypominają jednak twórcy literatury. Motyw wojny trojańskiej został zapisany na kartach literatury światowej również pod postacią mitu. Jako opowieść o otaczającym ludzkość świecie, opisująca historię bogów, demonów, legendarnych bohaterów oraz historię stworzenia świata i człowieka. Próbowała ona dać wyjaśnienie odwiecznych zagadnień bytu ludzkiego, mistyki, życia i śmierci, dobra i zła, jak również istnienie zjawisk przyrody. Według Homera i antycznych historyków oblężenie Troi przez greckich Achajów trwało 10 lat. Mitycznym powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty – Menelaosa, przez Parysa, księcia trojańskiego, syna króla Priama. Menelaos wezwał na pomoc swojego brata Agamemnona, króla Argos i Myken oraz wszystkie księstwa achajskie. Na leżącą w północnej Anatolii i dotąd niezdobytą Troję, na 1185 okrętach ruszyli wojownicy achajscy. Według historyków zdobycie Troi przez Achajów miało miejsce ok. 1200 r. p.n.e.

Dostęp do pracy

Dostęp do pracy to możliwość wglądu w kompletną treść pracy za pośrednictwem naszej strony internetowej przez okres 2 tygodni, bez możliwości zapisu, wydruku lub skopiowania treści pracy.

Koszt dostępu do pracy to 25 zł.

Zakup pracy

Kupując tę pracę otrzymasz ją w całości w formacie DOC i będziesz mógł korzystać z niej w domu bez ograniczeń czasowych.

Koszt zakupu pracy to 39 zł.

Podobne prace

Bitwa o Smoleńsk 1632-1634
Rodzaj pracy: Magisterska | Stron: 76