Analiza systemów odprowadzania spalin dla kotłów gazowych na przykładzie wybranych firm

Podstawowe informacje o pracy

Ilość stron: 48
Rodzaj pracy: Licencjacka

Cena za dostęp do pracy: 25 zł
Cena zakupu pracy: 199 zł

Opis pracy

Celem niniejszej pracy jest analiza systemów odprowadzania spalin dla kotłów gazowych na przykładzie wybranych firm. Do wybranych firm należą: De Dietrich, Umet oraz firma Robert Bosch Sp. z o. o. Firma De Dietrich jest jednym z przodujących producentów kotłów grzewczych na rynku europejskim. Bogata historia firmy wpłynęła na jej wizerunek na rynku i na jakość oferowanych produktów. Zatrudniając obecnie prawie 2.500 pracowników, w 2004 roku De Dietrich osiągnął obrót 451 mln. €, z czego 40% to obrót w eksporcie. Firma posiada przedstawicielstwa w 60 krajach na całym świecie, a celem firmy De Dietrich jest znalezienie się w pierwszej „piątce” europejskich producentów kotłów grzewczych. Na początku lat 80-tych rozpoczęła się sprzedaż urządzeń firmy De Dietrich poprzez sieć importerów, a w 1998 roku została utworzona firma De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, przy ul. Mydlanej 1. Firma De Dietrich Technika Grzewcza oferuje urządzenia produkcji De Dietrich ze swoich Zakładów we Francji, w Niemczech i Holandii. I tak:

· kotły żeliwne, wiszące kotły niekondensacyjne, podgrzewacze pojemnościowe i automatyka powstają w Mertzwiller (Francja);

· wiszące kotły kondensacyjne małej mocy w Emsdeten (Niemcy);

· kotły kondensacyjne średniej i dużej mocy w oparciu o korpusy Al/Si/Mg w Apeldoorn (Holandia).

Wszystkie oferowane produkty są wytwarzane zgodnie z zasadami określonymi w ISO 9001 ISO 9002, posiadają również certyfikaty CE co dla użytkowników produktów oznacza m. ni.: produkcję nowych wyrobów z uwzględnieniem ich oczekiwań, bezbłędne procesy produkcyjne, niezmienny standard jakości, stały rozwój technologii.

Produkty oferowane przez De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o. wyróżniają się na rynku takimi cechami jak :

· zastosowanie żeliwa eutektycznego charakteryzującego się dużą odpornością na szoki termiczne oraz korozję, co umożliwia eksploatację kotłów przez blisko 30 lat;

· zastosowanie stopu Al/Si/Mg do odlewu korpusów kotłów kondensacyjnych w 100% zabezpiecza przed szkodliwym działaniem kondensatu oraz zapewnia niezrównaną trwałość;

· zastosowanie emalii kwarcowej, objętej światowym patentem, pozwala na dokładne pokrycie wewnętrznych powierzchni pojemnościowych podgrzewaczy ciepłej wody użytkowej, umożliwia to wieloletnią eksploatację;

· zastosowanie mikroprocesorowego sterowania pogodowego Diematic stworzyło system sterowania nie tylko pracą kotłów, lecz także pomp, trójdrogowych zaworów mieszających oraz klap odcinających a także umożliwia sterowanie kaskady do 10 kotłów .

Kolejna firma - Umet sp. z o.o. powstała w 1993 r. jako firma handlowa, w produkcji systemów kominowych ze stali szlachetnej specjalizuje się od roku 1997. Na przestrzeni minionej dekady Umet systematycznie rozwijał swoją ofertę - aktualnie zapewnia pełny asortyment systemów kominowych oraz usług towarzyszących ich sprzedaży (projektowanie, montaż, doradztwo). Umet jest autorem wielu innowacji, które zadecydowały o wysokiej jakości i wyróżniającej się trwałości oferowanych wyrobów. Umet jako pierwszy polski producent wprowadził do kominów wielowarstwową izolację z zastosowaniem włókien glinokrzemiankowych, folii i wełny mineralnej. Jako pierwszy wprowadził na rynek system żaroodpornych kształtek stalowych do zestawiania kominów, a także zlikwidował mostki cieplne w miejscach połączeń elementów. a pośrednictwem ogólnopolskiej sieci handlowej produkty Umet trafiają do zakładów przemysłowych, zakładów instalatorskich, do sieci hurtowni oraz odbiorców indywidualnych. Wszystkie systemy i elementy kominowe posiadają wymagane przepisami aprobaty techniczne oraz atesty hutnicze. Umet posiada także Certyfikat Zakładowej Kontroli Produkcji CE 1450 oraz Certyfikat EN ISO 9001:2000. Produkty Umet są pozytywnie zaopiniowane i zalecane przez Korporację Kominiarzy Polskich .

Grupa Bosch w Polsce reprezentowana jest przez spółki: Robert Bosch Sp. z o.o., BSH (Bosch Siemens Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.), Bosch Rexroth Sp. z o.o. oraz Buderus Technika Grzewcza Sp. z o. o. W skład firmy Robert Bosch Sp. z o. o. wchodzą następujące działy branżowe: Części Samochodowe, Multimedia dla samochodów (Blaupunkt), Technika Grzewcza (Junkers), Elektronarzędzia, Systemy Zabezpieczeń oraz Układy Hamulcowe - oddział w Mirkowie. Polskie spółki należące do grupy Bosch osiągnęły w latach 2006–2007 znaczny przyrost obrotów. Przedsiębiorstwo sprzedaje w Polsce całą gamę wysokiej jakości produktów - od części samochodowych, radioodtwarzaczy i urządzeń diagnostycznych poprzez elektronarzędzia, urządzenia grzewcze, aż po sprzęt gospodarstwa domowego, urządzenia z zakresu techniki zabezpieczeń oraz napędów i sterowań. Dział branżowy technika grzewcza w Polsce oferuje produkty, systemy i usługi należące do ścisłej światowej czołówki w tej branży. Swoim klientom firma oferuje najnowocześniejszą technikę, wysoki poziom usług i najwyższą jakość. Do obszarów działalności firmy należy sprzedaż: gazowych grzejników wody, gazowych kotłów wiszących, gazowych kotłów stojących. Firma oferuje również autoryzowany serwis .

Niniejsza praca składa się z pięciu rozdziałów. Pierwszy rozdział przedstawia ofertę cenową kotłów gazowych firmy De Dietrich oraz Junkers grupy Bosch. Drugi rozdział to krótka charakterystyka systemów odprowadzania spalin dla kotłów gazowych stosowanych przez badane firmy, jak również kominów oraz wkładów kominowych. Trzeci rozdział to prezentacja warunków technicznych kotłów badanych firm. Natomiast ostatni rozdział stanowi prezentację warunków technicznych projektowanych kotłowni.

Dostęp do pracy

Dostęp do pracy to możliwość wglądu w kompletną treść pracy za pośrednictwem naszej strony internetowej przez okres 2 tygodni, bez możliwości zapisu, wydruku lub skopiowania treści pracy.

Koszt dostępu do pracy to 25 zł.

Zakup pracy

Kupując tę pracę otrzymasz ją w całości w formacie DOC i będziesz mógł korzystać z niej w domu bez ograniczeń czasowych.

Koszt zakupu pracy to 199 zł.